Merhaba;

Ben Uzman Diyetisyen İzem Deniz

Sporcu Beslenmesi, Klinik Beslenme ve Aromaterapi uzmanıyım.

 

Sporu seven bir ailenin kızı olarak 1998 yılında dünyaya geldim ve 4 yaşından beri aktif olarak sporun içinde oldum.

Taekwondo, tenis, yüzme gibi birçok sporu denedikten sonra 12 yaşında voleybola başladım ve 10 sene boyunca gerek profesyonel voleybolcu gerek ise antrenör olarak spor kariyerime devam ettim.

Türkiye Voleybol Federasyonundan antrenörlük belgemi aldıktan sonra ES Voleybol ve Eczacıbaşı Spor Kulübü ortaklığında yürütülen Geleceğe Smaç projesinde 3 yıl voleybol antrenörlüğü yaptım.  Bir yandan da Bahçeşehir Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazandım ve adımı Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğünün Yüksek Onur Listesine yazdırarak mezun oldum.

 

 

15 yılı aşkın süredir gerek profesyonel sporcu, gerek ise antrenör olarak sürdürdüğüm spor kariyerime SPORCU BESLENMESİ UZMANI olarak devam etmeye karar verdim. Sporcularda Aromaterapi Biliminin uygulamalarından yararlanabilmek amacı ile Bezmialem Üniversitesi- Aromaterapi yüksek lisans programını bitirdim. Şu anda ise Acıbadem Üniversitesi- Sporcu Beslenmesi alanında 2. Yüksek lisansıma devam etmekteyim.

 

Sporcu Beslenmesi alanında yurt dışındaki gelişmeleri takip edebilmek amacıyla Wageningen University & Research- Nutrition, exercise and Sports eğitim programını 2020 yılında bitirdim. Yine benzer amaç doğrultusunda The University of British Columbia- Psychology eğitim programını tamamladım.

 

Meslek hayatım boyunca birçok sporcuya; sporcu diyetisyeni olarak beslenme danışmanlığı hizmeti verdim. Beşiktaş Jimnastik Kulübü- Voleybol alt yapı diyetisyenliği yaptım. ES Voleybol Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü, DEV Ataşehir Spor Kulübü gibi birçok kulüpten gelen VOLEYBOL, YÜZME, BASKETBOL, JİMNASTİK sporcularına bire bir sporcu beslenmesi danışmanlığı hizmeti verdim. 

Beykent Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi gibi çeşitli kurum ve programlarda, sporcu beslenmesi alanında bilgi ve tecrübelerimi gelecekteki meslektaşlarımla paylaştım, sporculara ve meslektaşlarıma beslenme eğitimi verdim.

 

Şu anda; tüm bu çalışmalarıma aktif bir şekilde devam etmekteyim. Ayrıca Eczacıbaşı Spor Kulübü- Voleybol alt yapı diyetisyeniyim.