Biyokimya Ve Fitoterapi Uzmanı

Merhaba ben Fatma Deniz.

Evli, 3 çocuk annesiyim. Sağlıklı beslenme - fitoterapi-spor-pozitif düşünceyi içine alan sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturarak kaliteli yaşam sürme çabasındayım.Tekvando sporunda kırmızı kuşak sahibiyim. Düzenli olarak yüzme, tenis,pilates ve yoga sporlarını yapıyorum.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldim.

1991 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümünden mezun oldum.

Fakülteden mezun olduktan sonra; Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsünde 2 yıl boyunca moleküler biyoloji arge laboratuvarında bilimsel çalışmalar yürüttüm.

1992 yılında Ulusal Endokrinoloji ve Diyabet Kongresinde “ Pankreas adacık otoantijeni tanımlanması ve saflaştırılması, glikolipitlerin diyabet önlenmesinde kullanılması” konulu proje ile birincilik ödülü aldım.

İstanbul Tıp Fakültesi Biyokimya dalında uzmanlığımı ‘’tip 2 diyabetik hastalarda antioksidanların ( E vit. ve C vit.) glikozillenmiş Hb ve lipid peroksidasyona olan etkileri’’ konulu tezim ile tamamladım.

9 sene boyunca Fako İlaç Firması A.Ş.’de kalite kontrol departmanı mikrobiyoloji laboratuvarı analiz sorumlusu olarak çalıştım. Sonraki yıllarda Biruni Merkez Laboratuvarında Biyokimya uzmanı olarak ve İyon Akademisinde Ruhsatlandırma dalında eğitmen olarak görev aldım.

Aynı zamanda  ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi  Farmakognozi alanında doktora öğrencisiyim

Yaptığı yayınlar:

1-Pankreas adacık otoantijeni tanımlanması ve saflaştırılması, glikolipitlerin diyabet önlenmesinde kullanılması. Diabetes Res. 1992;6:70-76

2-High Performance Liquid Chromatography (HPLC) ile hemoglobin komponentlerinin farklı spektrofotometrik dalga boylarında incelenmesi Doğa- Tr.J. of Medical Science 1993; 19:111-117

Verdiği eğitimler:

1-İlaçlarda stabilite, mikrobiyoloji, kalite kontrol: iyon akademi

2-İlaçsız yaşam: Bezmialem BİTEM Fitoterapi Eğitimi Programı

3-Kemoterapi öncesi ve kemoterapi sonrası döneminde fitoterapi desteği: Ataşehir Memorial Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fak.T.B.

4-Liseye giriş sınavı öncesi başarıyı arttırmak için beslenme ve fitoterapi desteği: Bostancı Doğa Koleji

5-İlk yardım semineri: Kağıthane Sadabad Koleji

6-Beyin fonksiyonlarının arttırılmasında beslenme ve fitoterapi: Empati Özel Eğitim ve Rehberlik Merkezi