2006 yılında Hacettepe üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan hemen sonra; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalıştı. Bu süreçte üniversite hastanesinin hastane mutfağını kurdu ve mutfakla ilgili tüm süreçleri yönetti. Üniversiteye tam kapsamlı Beslenme ve Diyet Bölümü’nü kurdu. 2007 yılında İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne atandı. Hastanenin; hastane mutfağı ve beslenme-diyet süreçlerini yönetti.

2007 yılında İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne atandı. Hastanenin; hastane mutfağı ve beslenme- diyet süreçlerini yönetti.

2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fitoterapi ( Bitkisel Tedaviler) Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans programı bittikten hemen sonra, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmakognozi Anabilim Dalı’nda doktora proramına başladı.

2010 yılında Göztepe medical Park Hastane Kompleksi’nde yeni görevine başladı.

2011 Mayıs ayında Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan; Beslenme ve Bitkisel Tedavi polikliniğini kurdu. Kişiye özel beslenme programını daha da öelleştirerek “ Kişiya Özel Beslenme ve Bitkisel Tedavi” programına imza atmış oldu.

Yine ilklerden olan; “ nütrigenetik ( Genetik Kolda Göre Beslenme) ile de özellikle ilgilendi ve Nütrigenetik bilimini laboratuvar ortamından polikliniğe taşıdı. Hatta, Nütrigenetik, Bitkisel Tedaviler ve Beslenme bilimlerini bir araya getirerek kişiye özel beslenme programını en uç noktaya taşıdı.

2015 Kasım ayı itibariyle çalışmalarına kendi kurduğu Yeni Hayat Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde devam etti.

2018 Mayı ayı itibariyle Göztepe MedicalPark  Hastanesi’nde Klinik Fitoterapi, Klinik Aromaterapi ve Klinik Beslenme bölümünü kurarak çalışmaya başladı.

Tüm bu süreçler devam ederken, yazılı ve görsel basında sık sık yer alıyor. Çeşitli haber kanallarında, televizyon programlarında, gazete ve dergilerde; beslenme, diyet ve bitkisel tedavilerle ilgili bilgi veriyor.

Halkı bilinçlendirmek adına, çeşitli seminerlere ve organizasyonlara katılıyor.

Bununla birlikte ulusal ve uluslararası birçok kongre, seminer ve sempozyuma katıldı.

Evli ve bir çocuk annesidir.