Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. International Family Therapy Institute’den 500 saatlik eğitimi tamamlamış ve süpervizyondan geçerek Aile ve Çift Terapisti unvanını almıştır. 

İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden 350 saatlik co-terapistlik eğitimini ve seminerlerini tamamlayarak grup yönetmiş ve mezun olarak Co- Psikodramatist ve Grup Terapisti olmuştur. Travma ile çalışmak için EMDR I ve EMDR II eğitimleri ile Brainspotting eğitimlerini tamamlamıştır. 

Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak psikoterapisti olmuştur, eğitimlerinin bir kısmını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Beck Institute’de tamamlamış ve 2000 saatlik klinik uygulama eğitimi ile sertifikalandırılmıştır. 

Uluslararası ve ulusal birçok makalesi ve kongrelerde sunumları bulunmaktadır. Çeşitli kitap bölüm yazarlıklarının yanı sıra, Judith S. Beck’in “Bilişsel Davranışçı Terapi: Temelleri ve Ötesi” isimli kitabını Türkçe ’ye çevirmiştir.

Çalışma alanlarından biri spor ve performans psikolojisidir, bu alanda çalışan Athletic House Academy ekibinde yer almakta ve spor kulüpleri ve sporcular ile çalışmaktadır. 

Çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Bakanlıklar ve konsolosluklar ile beraber pek çok kuruma proje danışmanlığı, proje yöneticiliği ve proje eğiticiliği yapmıştır. 

Hali hazırda Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Psikoloji Akademisi’nin kurucusudur. Bu merkezde psikoterapi, danışmanlık, eğitim ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.