Psikolog Dilara YILMAZ

Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına lisans döneminde BAU kurumsal iletişim ekibinde yer alarak başlamıştır. Lisans eğitim süresinde yetim çocuklarla ve huzurevindeki yaşlılarla birlikte grup çalışmaları yapmıştır. Lisan eğitimi devam ederken; İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp

 

Fakültesinde Nöropsikoloji laboratuvarında Uzman Psikolog Şükriye Akça Kalem ile birlikte süpervizyon eşliğinde Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri uygulamış ve raporlamıştır. Eş zamanlı olarak Değer Otizm Derneğinin yönetim kurulu danışmanlığını üstlenmiş olup bunun yanı sıra otizmli bireyler ile ‘Otizm için Değer’ atölyelerini gerçekleştirmiştir. Otizmli çocuklarla çalışmıştır.

 

Mezuniyetinin ardından Türkiye Spastik Çocuklar Vakfında Dr. Bülent Madi’nin konsültasyonlarına eşlik etmiştir. Spastik çocukları fizyoterapistler ve psikologlar eşliğinde gözlemlemiştir.

 

İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji bölümünde Bilişsel Davranışçı ekolünde süpervizyon eşliğinde yetişkin odaklı psikoterapi seansları uygulamaktadır.
Yarenlik Yolu yarenlerinde, Psikoterapist Refika Yazgaç Liderliğinde Yaşlılarla yârenlik buluşmalarında ‘Nefes egzersizleri, zihin-bellek egzersizleri, kahkaha terapisi, kedine yardım gibi birçok farklı çalışmalara katılmıştır. Aynı zamanda Yarenlik Yolu yaşlılarına süpervizyon eşliğinde bireysel psikoterapi vermektedir.

 

Nöropsikolojik Değerlendirme Testi (NPT), WISC-IV (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği),  Moxo testi ve okul öncesi çocukların okula hazır olma durumunun incelenmesi ve raporlanması ile ilgili testleri uygulamaktadır.

 

Disleksi Derneğinin Kocaeli İl Temsilciliği görevini yürütmektedir.
1. Düzey EMDR ( eye movement desensitization and reprocessing ) eğitiminin süpervizyon aşamasındadır.
Kaygı, depresyon, panik bozukluk, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, uyaran eksikliği, demans, parkinson alanlarıyla ilgili klinik çalışmalarını sürdürmektedir.